Čierna a biela na fasáde rodinného hotela neďaleko Merana

Čierna a biela na fasáde rodinného hotela neďaleko Merana

Autor: stoadministrator
6. 5. 2021
Rodinný hotel Gartner nájdete v juhotirolskej dedine Tirol neďaleko Merana. Rodina Gartnerovcov, ktorá hotel vlastní a prevádzkuje, nechala hotel rozšíriť o dvojpodlažnú budovu pre wellness, a tiež o veľký loft so súkromnou záhradou. Autorom návrhov je architektonická kancelária Monovolume architecture + dizajn z Bolzana.

Nenútenosť, prirodzenosť a štýl

To sú tri typické črty, ktoré charakterizujú ako hotel Gartner, tak aj jeho majiteľov, rodinu Gartnerovcov. Rozsiahla prestavba rodinný hotel nielen zväčšila, ale aj kvalitatívne zhodnotila. Architektonická kancelária Monovolume architecture + dizajn, sídliaca v Bolzane, vytvorila budovu pre wellness v podobe White Spa House s charakteristickými jasnými líniami a vznosnými tvarmi.

 

Čierna a biela farba dominujú obidvom budovám

Dvojpodlažná stavba zaberá exkluzívne miesto v okolitej krajine, zvonku je celá biela, zatiaľ čo vnútri dominuje čierna farba, na ktorej pozadí sa veľmi dobre vyníma oranžový a žltý dizajnový nábytok. Do tohto architektonického hávu je zahalená okrem iného panoramatická sauna s úchvatným výhľadom na horskú krajinu, "snehová miestnosť", ktorá podporuje prekrvenie a látkovú výmenu, relaxačná miestnosť s vodnými lôžkami a priestranné fitness štúdio. Neďaleko White Spa House vznikol loft so 70 metrami štvorcovými. Loft má zvonku čiernu farbu a patrí k nemu súkromná záhrada s rozlohou 106 metrov štvorcových. Okrem toho bola nanovo upravená už existujúca zimná záhrada, novú podobu dostala aj záhrada a bol vytvorený vonkajší relaxačný priestor.

 

Výberu farieb prispôsobili architekti aj použité fasádne nátery

Okrem zatepľovacieho fasádneho systému Sto Therm Vario si zo sortimentu Sto vybrali juhotirolskí architekti aj fasádne farby. Plášť budovy chráni pred riasami a plesňami farba Sto Color Dryonic G s bionickým princípom účinku proti riasam a plesniam, na čiernu fasádu loftu zvolili autori rekonštrukcie fasádnu farbu odrážajúcu teplo StoColor X-black.

Informácie o projekte:
Investor: Rodina Gartnerovcov
Architekt: Monovolume architecture + dizajn, Bolzano, Taliansko
Miesto: Hauptstraße 65, Tirol
Kompetencie firmy Sto:

  • zatepľovací fasádny systém (Sto Therm Vario),
  • fasádna farba bez biocídov s bionickým princípom účinku proti riasam a plesniam (Sto Color Dryonic G),
  • fasádna farba odrážajúca teplo (StoColor X-black)
Fieldset

Přihláste se k odběru novinek

Formulár sa odosiela, počkajte prosím...

Přihláste se k odběru novinek

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Zdieľajte článok so svojimi priateľmi

Liate podlahy StoCretec v bratislavskom showroome MTBIKER

Autor: stoadministrator
20. 9. 2021
Najväčší slovenský cyklistický portál a e-shop otvoril pre bratislavských zákazníkov showroom a výdajné miesto v priestoroch známej Pradiarne 1900 na Svätoplukovej ulici v Bratislave. V interiéri od architektov VAUarchitects (Ľudovít Vitko, Silvia Vitková) sú na podlahách a schodoch použité odolné nátery, povrchové úpravy a laky StoCretec.

MTBIKER je jedným z prvých nájomcov v zrekonštruovaných priestoroch národnej kultúrnej pamiatky v areáli bývalej Cvernovky

Rekonštrukcia Pradiarne prebiehala podľa návrhu ateliéru BOUDA MASÁR architekti, koncept interiéru spoločných priestorov spracoval ateliér CHYBIK+KRISTOF ASSOCIATED ARCHITECTS.

Medzi kľúčové prvky návrhu spoločných priestorov patrí opätovné otvorenie pôvodnej halovej dispozície s nevšedným systémom liatinových stĺpov. Architekti Ľudovít Vitko a Silvia Vitková sa pri návrhu interiéru pre novú prevádzku zamerali na primeranosť výrazových prvkov, ktoré nechávajú vyniknúť kontext priestoru industriálnej pamiatky a precízny výber produktov predajcu.

 

Showroom je súčasťou pôvodne otvoreného halového priestoru na prízemí

a prístupný je z ulice a hlavného lobby budovy. Zóna medzi vstupmi je v maximálnej miere ponechaná predajni, na ktorú priamo nadväzuje servis bicyklov. Interiér je zameraný na prezentáciu užšieho, výberového sortimentu. Návštevník dostáva dostatok priestoru a voľnosti pre vnímanie vybraných produktov, inpširáciu a v prípade potreby priamu konzultáciu so servisnými technikmi. Showroom a servis na prízemí dopĺňa vďaka vysokému stropu mezanín, určený prednostne pre zamestnancov predajne.

 

Koncept interiéru mal za cieľ nechať vyniknúť to, čo vyniknúť má – výberové produkty predajcu a cenný kontext industriálnej pamiatky

Architekti Ľudovít Vitko a Silvia Vitková z VAUarcitects kládli v showroome MTBIKER dôraz na primeranosť výrazových prvkov so snahou nepotlačiť stavebnú podstatu a charakter priestoru, ktorý delili len v prevádzkovo najnutnejších miestach. Materiály a farby vyberali s ohľadom na funkčnosť, priestorový kontext, identitu značky a vyzdvihnutie samotných produktov. Monochromatická paleta nových materiálov necháva vyniknúť kontext obnoveného priestoru a sústreďuje pozornosť na prezentované produkty. Svetlosivá konštrukcia mezanínu a nadväzujúce nábytkové prvky zodpovedajú farebnosti soklovej časti obnovených liatinových stĺpov.

 

Podlahové povrchy StoCretec na báze polyuretánu alebo epoxidovej živice v službách architektov

Sú odolné a príjemné na pohľad, komponenty systémov StoCretec sú aj v tomto showroome navzájom zladené a zahŕňajú celú paletu výrobkov – od základu cez vlastný povrch až po prelakovanie. Na podlahe showroomu je použitý EP podkladový náter StoPox GH 205, ktorý má veľmi dobrú priľnavosť a je testovaný na odolnosť voči odtrhnutiu a vytváraniu bublín pri vzlínajúcej vlhkosti. Na tento náter je aplikovaná odolná a húževnato-pružná PUR povrchová úprava StoPur IB 500. Kryciu vrstvu tvorí PUR uzatvárací náter StoPur WV 200, určený pre farebné uzatváracie nátery na polyuretánové podlahové povrchové úpravy.

Informácie o projekte:
Investor: MTBIKER.shop s.r.o.
Miesto: Bratislava
Architekti: VAUarchitects - Ľudovít Vitko, Silvia Vitková
Realizácia: Profloor, s.r.o.
Fotografie:  VAUarchitects - Ľudovít Vitko, Silvia Vitková
Použité riešenia Sto:

  • Podlaha showroomu - EP podkladový náter StoPox GH 205, PUR povrchová úprava StoPur IB 500, PUR uzatvárací náter StoPur WV 200,
  • Oceľové schody - EP vodou riediteľný protišmykový lak StoPox WL 200

Přihláste se k odběru novinek

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Prihláste sa k odberu noviniek

Formulár sa odosiela, počkajte prosím...

Zdieľajte článok so svojimi priateľmi