Kontaktné zatepľovacie systémy firmy Sto Slovensko: na fasáde to najlepšie, čo súčasný trh ponúka

Kontaktné zatepľovacie systémy firmy Sto Slovensko: na fasáde to najlepšie, čo súčasný trh ponúka

Autor: admin
26. 10. 2018
Koncern Sto patrí medzi najväčších celosvetových dodávateľov fasádnych zatepľovacích systémov a predné pozície mu patria aj na slovenskom trhu. Značka Sto s jej nezameniteľným žltým vedierkom ponúka v oblasti zateplenia sortiment kontaktných zatepľovacích systémov StoTherm (ETICS), predsadených prevetrávaných systémov StoVentec a systémov vnútorného zateplenia StoTherm In, ktoré vyhovejú všetkým individuálnym požiadavkám a podmienkam pri zachovaní najvyššej technickej spoľahlivosti.

Pozícia najúspešnejšieho fasádneho systému na svete patrí systému StoTherm Classic. Táto vysoko mechanicky odolná "klasika" medzi zatepľovacími systémami, tvorená organickými stierkami a omietkami spolu s EPS doskami alebo minerálnou vlnou, sa za 50 rokov vyvinula v produkt, ktorý nad konkurenciou víťazí nielen svojimi vlastnosťami a ľahkým spracovaním, ale aj mimoriadne vysokou spoľahlivosťou.

StoTherm Classic spoľahlivo znižuje tepelné straty, vytvára vysoko odolnú ochranu voči dažďu a poveternostným vplyvom, vďaka mikrokapsliam vo vrchných omietkach je odolný voči mikroorganizmom, zapríčiňujúcim vznik rias a plesní na fasáde. StoTherm Classic je zároveň vďaka svojim vlastnostiam odolnejší proti väčšiemu zahrievaniu fasády a tak je veľmi vhodný pre použitie najsýtejších odtieňov farieb. Skúška pevnosti v ohybe dokazuje až 10-násobne vyššiu elastickosť a odolnosť systému StoTherm Classic proti tvorbe trhlín v porovnaní s minerálnymi systémami. Mimoriadne vysoká je aj mechanická odolnosť celého systému.

Ďalšiemu z kontaktných systémov - minerálnej skladbe omietok s doskami z tvrdeného penového polystyrénu StoTherm Vario - patrí tiež jedno naj: je najpredávanejším kontaktným zatepľovacím systémom firmy Sto. Vďaka dobrému pomeru kvalita / cena sa v posledných rokoch uplatňuje v širokej miere predovšetkým pri dodatočnom zateplení panelových domov. Systém StoTherm Mineral je difúzne otvorený nehorľavý kontaktný zatepľovací systém, určený predovšetkým pre budovy, kde sú zvýšené požiadavky na požiarnu ochranu (napr. nemocnice, školy, hotely, vyššie bytové domy a pod.). Dá sa aplikovať aj na zaoblené steny. Ten, kto hľadá "čisto" minerálny systém, volí StoTherm Mineral. Najpredávanejší ekologický kontaktný zatepľovací systém na svete StoTherm Wood je na trhu už 20 rokov a výborne sa uplatňuje nielen na difúzne uzavretých fasádach, ale je odskúšaný aj na difúzne otvorenej konštrukcii súčasných drevostavieb. Srdcom systému sú drevovláknité izolačné dosky s vynikajúcimi stavebno-fyzikálnymi charakteristikami. Systém StoTherm Wood tak aj vďaka nim vytvára pohodlie po celý rok. V zime bráni úniku tepla, v lete udržuje dom po dlhšiu dobu príjemne chladnejší. Odolnosť a klasifikácia systému sú potvrdené európskymi technickými certifikátmi (ETA).

Sto ponúka pre každý zatepľovací systém bohatý výber omietok a farieb vrátane početných variantov kombinácií dekoratívnych povrchových úprav, ktoré nevychádzajú len z výberu omietok či farebných odtieňov. To umožňuje efektívne zatepliť staršie aj moderné budovy a zároveň citlivo vyjadriť ich jedinečnosť. Architektonické fasádne prvky, profily, plošné lícovky, obklady, bosáže, prírodný kameň alebo sklo vždy garantujú spoľahlivosť, kvalitu a dlhodobú životnosť systémov Sto. Všetky informácie o spoločnosti Sto Slovensko a o sortimente fasádnych zatepľovacích systémov StoTherm nájdete na www.sto.sk.

Přihláste se k odběru novinek

Formulár sa odosiela, počkajte prosím...

Přihláste se k odběru novinek

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Zdieľajte článok so svojimi priateľmi

Kreatívna omietka StoSignature Linear na fasáde rodinného domu v prestížnej soulskej štvrti

Autor: e.papcunova@sto.com
14. 5. 2020
Rodinný dom Hannay 777-2 stojí v kórejskom hlavnom meste Soule, v prestížnej štvrti Hannay-dong. Podobne ako ďalšie domy v tejto veľmi atraktívnej lokalite ponúka bývanie v tesnej blízkosti centra Soulu, rieky Han a kopca Namsan. Za výhľad na rieku sa tu platí zlatom, kopec Namsan láka k prechádzkam, piknikom a navyše je z neho nádherný výhľad na staré centrum mesta. Vo štvrti žijú nielen diplomati, ale aj vyššie triedy kórejské spoločnosti vrátane mnohých kórejských celebrít. Svoje domy si tu kupujú tiež bohatí cudzinci.

Veľká rekonštrukcia zmenila vonkajšiu aj vnútornú podobu domu

Viacpodlažná budova leží vo svahu a už od začiatku bola pôvodnými majiteľmi koncipovaná ako viacgeneračný objekt. Každá z dvoch bytových jednotiek ležala na inej úrovni terénu, a oba priestory boli úplne oddelené. Súčasný privátny majiteľ budovy mal s domom vlastné plány a keď dom videl prvýkrát, vyzeral úplne inak. Svoje predstavy predložil architektom zo soulského ateliéru 05STUDIO, ktorý navrhol a realizoval celkovú rekonštrukciu rodinného domu.

Dom je limitovaný nielen svahom, ale aj úzkym pozemkom, negatívne sa na ňom podpísali aj nekoordinované stavebné úpravy. Poškodená bola nielen fasáda, ale aj vnútorné inštalácie, zle vyzerali aj jednotlivé výškové nadstavby, ktoré v priebehu času na dome nelegálne vyrástli. Vzhľadom k stavu budovy sa architekti rozhodli k veľmi razantným úpravám a navrhli úplne novú podobu exteriéru aj interiéru.

V interiéri výhľad na rieku a miesto pre párty, z ulice nenápadný, ale elegantný dom

Majiteľ mal od začiatku jasno, čo by mu mala rekonštrukcia priniesť. Dom po prestavbe mal maximalizovať to najcennejšie, čo budova ponúkala, teda výhľad na rieku Han. Objekt tiež nemal pútať v okolitej zástavbe pozornosť, ale jeho fasáda súčasne nemala byť nudná. A posledným prianím investora, ktorý žije v zahraničí, bolo vytvoriť v dome priestor pre párty, ktoré pre svojich hostí majiteľ domu rád organizuje.

Prevažná časť interiéru domu je orientovaná na juhovýchod smerom k rieke Han, ktorá je viditeľná z akéhokoľvek miesta vďaka veľkým oknám. Severozápadná časť budovy je uzatvorená a je orientovaná k ďalšej budove. Pouličná fasáda s hlavným vchodom má iba niekoľko menších okien a vyniká masívnou plochou. Kreatívna omietka StoSignature Linear 10, ktorú architekti na dome použili, dokonale splnila požiadavky investora - dobre ladí s okolím a dodáva domu elegantný vzhľad a vlastnú identitu.

Spoznajte kreatívne omietky StoSignature

Svet omietok StoSignature priblíži aj box vzoriek s najobľúbenejšími povrchmi a štruktúrami, určený pre architektov a projektantov. Aj vďaka nemu sa môžete presvedčiť, že s týmto systémom kreatívnych omietok je možné takmer všetko, a že konečný vzhľad fasády závisí len vašej predstavivosti. Stačí vyplniť registračný formulár na webe www.sto.sk/fasady a spoločnosť Sto Slovensko vám pošle výber tých najobľúbenejších kreatívnych štruktúr zo systému StoSignature.

Typ objektu: rodinný dom
Miesto: Hannay-dong, Soul, Kórea
Investor: súkromná osoba
Termín realizácie: 2018
Architekti: 05Studio, Soul
Kompetencie Sto:
- fasádny zatepľovací systém StoTherm Vario
- kreatívna omietka StoSignature Linear 10 s organickou vrchnou omietkou Stolit K 2.0

Fieldset
rodinný dom
Hannay-dong, Soul, Kórea
Autor stavby
05Studio, Soul
Rok dokončení
2018

Přihláste se k odběru novinek

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Prihláste sa k odberu noviniek

Formulár sa odosiela, počkajte prosím...

Zdieľajte článok so svojimi priateľmi