1 000 nových farebných odtieňov. Milióny kreatívnych kombinácií.

Nová vzorkovnica StoColor System prináša viac ako 1 000 nových farebných odtieňov pre fasády, 225 interiérových odtieňov a viac ako 200 farebných odtieňov pre laky a drevné lazúry.

Preskúmať nový StoColor SystemStiahnuť vzorkovnicu v PDF formáte

StoColor System

1 000 nových farebných odtieňov = nekonečné možnosti

Nový metrický systém farebných odtieňov StoColor System prináša do architektúry úplne nové a široké možnosti farebných kompozícií. Inšpirujte sa systematicky vybranými farebnými odtieňmi s novým farebným systémom, ktorý bol navrhnutý s ohľadom na používateľskú prívetivosť a estetiku.

Vybrali sme 1 000 nových odtieňov, tvoriacich našu vynovenú farebnú paletu pre fasády, ktorá je navyše doplnená o ďalšie stovky farieb určených pre interiéry, laky či lazúry.

Stiahnuť vzorkovnicu v PDF formáte

Stiahnuť farebné palety pre CAD programy

Jeden farebný systém – nespočetné dizajnové možnosti

 1. 1 000 nových farebných odtieňov
  Všetky odtiene je možné tónovať aj v produktoch StoColor Maxicryl či StoColor Dronic
 2. Stovky ďalších farieb
  225 farebných odtieňov pre interiéry, viac ako 200 odtieňov pre laky a 38 pre lazúry
 3. Biele a prírodné odtiene
  24 odtieňov bielej: prírodné odtiene bielej a krémovej
 4. Široká škála čiernych a neutrálnych farieb
  6 odtieňov čiernej, neutrálna škála sivej v 16 variáciách
 5. Trendy sivé farby
  8 sivých farebných škál, každá so 6 odtieňmi, celkovo 48 farebných nuáns
 6. 72 historických farebných odtieňov
  Napríklad: francúzska okrová, rujánska kriedová, egyptská modrá...

„Pretože farby sú naša vášeň“

Peter Appenzeller a Antonio Romano zo štúdia StoDesign boli zodpovední za vývoj nového StoColor Systému. Chceli priniesť holistický koncept, ktorý sa bude dať používať dlhodobo. Farebný systém bol však navrhnutý najmä s ohľadom na jeho budúcich používateľov. Existujú totižto analytické typy, ktoré považujú zvyšovanie jasu a sýtosti za ideálny spôsob hľadania farebných kombinácií, zatiaľ čo emocionálne typy radšej pracujú priamo so vzorkovnicami.


Taktiež je podstatné zdôrazniť variabilitu StoColor Systemu, ktorú svojim používateľom ponúka: obsahuje 1 000 farebných odtieňov pre fasády, 225 odtieňov špeciálne navrhnutých pre interiér a 240 odtieňov lakov a lazúr. Obsahuje taktiež rad historických a kultúrne významných farieb. Čo však nesmieme opomenúť, je aj rad vzorkovníc a boxov, ktoré slúžia ako vynikajúce nástroje na hľadanie farebného konceptu architektonického diela.

Peter Appenzeller, vedúci štúdia StoDesign a Antonio Romano zo StoDesign hodnotia farebné odtiene pre novú vzorkovnicu StoColor System


Praktické nástroje pre dokonalý farebný dizajn

Harmonický farebný dizajn je málokedy výsledkom náhody. Používanie správnych nástrojov a dôsledne navrhnutých pomôcok je tou najlepšou cestou na vytvorenie dokonalej dizajnovej schémy. Pre nový StoColor Systém sme vytvorili tri nástroje, ktoré Vám spoľahlivo pomôžu využiť všetky jeho výhody.

Vzorkovnica StoColor System

Objednávkové číslo: 09663-103

K dispozícií pre Vás máme úplne novú vzorkovnicu StoColor System, ktorá obsahuje 1 000 farebných odtieňov v jedinom „vejári“ so všetkými kľúčovými údajmi ako koeficient odrazivosť svetla, príplatkovú skupinu či možnosti tónovania v rámci jednotlivých druhov materiálov. Všetky farebné odtiene vo vzorkovnici sú určené pre použitie na fasáde.

StoColor System – Edition

Objednávkové číslo: 09663-106

So 6 individuálnymi vzorkovnicami v úhľadnom boxe je verzia StoColor System - Edition skvelým nástrojom pre tvorbu holistického dizajnu pre fasády a interiéry, pretože môžete ťažiť zo 4 vzorkovníc – 1 pre každú časť farebného spektra (od červenej, po žltú až po neutrálnu), 1 vzorkovnica s 225 farebnými odtieňmi určenými pre interiéry a 1 vzorkovnica s viac ako 200 RAL odtieňmi a 38 odtieňmi pre drevené lazúry.

StoColor System – Box

Objednávkové číslo: 09663-104

Praktický box obsahujúci samostatné kartičky pre viac ako 1 000 farebných odtieňov, ktoré Vám veľmi jednoducho pomôžu zhodnotiť farebnosť a kontrast. Záložky pre jednotlivé farebné rozsahy a číslovanie na zadnej strane od 1 po 1 000 umožnia veľmi jednoducho udržať v boxe poriadok.

Zhora dolu: StoColor System Box, StoColor System – Edition, StoColor System – vzorkovnica s 1 000 farebnými odtieňmi pre fasády


Zistite viac o novom StoColor Systeme

Stiahnite si prehľad farieb StoColor System pre fasádu a interiéry či už vo formáte PDF alebo vo forme importovateľných paletiek pre najbežnejšie druhy CAD a grafických programov. Prípadne sa neváhajte obrátiť na náš tím odborných poradcov, ktorí sú pripravení pomôcť Vám pri riešení materiálovej a farebnej koncepcie fasády či interiéru Vášho projektu alebo zabezpečením fyzickej vzorkovnice farebných odtieňov StoColor System.

Stiahnuť vzorkovník v PDF formáteKontaktujte nás

Stiahnuť farebné palety pre CAD programy


Kontaktujte nás

Stiahnite si prehľad farieb StoColor System pre fasádu a interiéry či už vo formáte PDF alebo vo forme importovateľných paletiek pre najbežnejšie druhy CAD a grafických programov. Prípadne sa neváhajte obrátiť na náš tím odborných poradcov, ktorí sú pripravení pomôcť Vám pri riešení materiálovej a farebnej koncepcie fasády či interiéru Vášho projektu alebo zabezpečením fyzickej vzorkovnice farebných odtieňov StoColor System.