Súhra zložiek zvyšuje hodnotu fasádneho systému StoTherm Classic

Súhra zložiek zvyšuje hodnotu fasádneho systému StoTherm Classic

Autor: admin
26. 10. 2018
Systémový prístup je od samého začiatku hlavnou zásadou firmy Sto. Preto je kontaktný zatepľovací fasádny systém StoTherm Classic výsledkom dokonalého zladenia všetkých zložiek.

StoColor Classic je systém s maximálnou garanciou kvality. Investori oceňujú u tohto systému vysoké izolačné účinky a odolnosť voči poveternostným vplyvom. S konečnou povrchovou úpravou Stolit alebo StoSilco je systém vysoko odolný aj proti mikroorganizmom a plesniam. Skúška pevnosti v ohybe dokazuje v porovnaní s minerálnymi systémami až 10-násobne vyššiu elastickosť a odolnosť systému StoTherm Classic proti tvorbe trhlín. Vysoká odolnosť proti vzniku trhlín navyše dopomáha k udržaniu konštantnej teploty v murive a k ochrane stavebného fondu. Mimoriadne vysoká je aj mechanická odolnosť celého systému - je až tridsaťnásobne väčšia v porovnaní s minerálnymi systémami (15 joulov pri systéme StoTherm Classic proti 0,5 až 1 J u minerálnych systémov).

 

Skladba systému StoTherm Classic

1. lepiaca hmota - Sto-Baukleber

2. izolácia - EPS alebo MW + kotvenie

3. armovacia vrstva - StoArmat Classic plus

4. armovacia sieťovina - Sto Glasfasergewebe

5. povrchová úprava - Stolit

 

 

 

 

 

Na lepenie izolačných materiálov sa používa minerálna vysoko paropriepustná lepiaca hmota Sto-Baukleber, ktorá je charakteristická veľmi vysokou lepiacou schopnosťou a priľnavosťou k podkladu a vysokou odolnosťou proti stekaniu. Hodí sa pre staticky pevné, rovné aj nerovné minerálne a organické podklady. Je veľmi dobre spracovateľná, a to ako ručne, tak i strojovo. Možno ju použiť ako pre lepenie EPS dosiek, tak i dosiek z minerálnej vlny.

Vysokú odolnosť proti vzniku trhlín a proti mechanickému zaťaženiu poskytuje celému systému bezcementová armovacia hmota StoArmat Classic plus s vynikajúcou schopnosťou odolávať pnutiu. Medzi jej prednosti patrí tiež odolnosť voči poveternostným vplyvom, paropriepustnosť, vysoká bezpečnosť spracovania vďaka pridanému vodiacemu zrnu, veľmi dobré vlastnosti spracovania, dobrá plniaca schopnosť a vynikajúca roztierateľnosť. Nanesenie hmoty je jednoduché a bezproblémové. Celý systém StoTherm Classic je neľahko zápalný, trieda reakcie na oheň podľa EN 13501-1 je u armovacej hmoty StoArmat Classic plus A2-s1, d0. K dispozícii je tiež organická, bezcementová armovacia stierka so skorou odolnosťou proti dažďu StoArmat Classic QS, ktorá tuhne značne rýchlejšie v teplotnom rozsahu + 1°C do + 10°C a pri vlhkosti vzduchu až do 95 %. QS-technológia tak poskytuje značné výhody čo do času i nákladov a zaručuje plnenie termínov aj pri nepriaznivom, vlhkom a chladnom počasí začiatkom a koncom zimy.

Armovacia sieťovina Sto Glasfasergewebe spĺňa najvyššie požiadavky na odolnosť proti tvorbe trhlín a odolnosť proti nárazom. Optimalizované silové uchytenie je zárukou najvyššej bezpečnosti a ochrany pred vznikom trhlín, výhodou je aj vysoká pevnosť v ťahu, odolnosť proti posunutiu a zásadám.

Povrchová úprava s organickými omietkami Stolit a silikónovými omietkami StoSilco poskytuje systému StoTherm Classic vysokú odolnosť proti riasam a plesniam a je dokonalou prevenciou proti zelenej fasáde. Omietky sú tónovateľné podľa StoColor Systému, fasádu možno navyše upraviť pomocou kreatívnych povrchových úprav. V tejto oblasti nie sú v spoločnosti Sto stanovené žiadne hranice. Široká škála výrobkov – stierky, omietky, farby, lazúry, laky, obklady, StoDeco profily – umožňuje uskutočniť nápadité architektonické predstavy. Najrôznejšie povrchové úpravy sú vzájomne zladené a do detailov sa dopĺňajú.

  Přihláste se k odběru novinek

  Formulár sa odosiela, počkajte prosím...

  Přihláste se k odběru novinek

  Formulář se odesílá, počkejte prosím...

  Zdieľajte článok so svojimi priateľmi

  Centrála Unilever v Jakarte zaujme futuristickou fasádou, komfortom a akustikou

  Autor: e.papcunova@sto.com
  3. 12. 2019
  Sídlo spoločnosti Unilever Indonesia v Jakarte, ktorého neobyčajný vzhľad je dielom singapurskej architektonickej kancelárie Aedas, uchváti nielen svojím dynamickým tvarom, ale aj ponukou svetlom zaliatych pracovísk s najmodernejším vybavením. Výrazným prvkom, ktorý púta pozornosť pri pohľade z exteriéru, je organicko-futuristická sklenená fasáda, ktorá je po celom obvode rozčlenená lamelami.

  Návrh budovy zveril investor prestížnej architektonickej kancelárii

  Nová budova vytvára moderné a kreatívne prostredie pre zamestnancov, ktorí predtým pracovali v štyroch rôznych pobočkách. Na prvý pohľad tiež symbolizuje ašpirácie a dynamický ekonomický rozvoj spoločnosti v regióne. Plánovaním novostavby poveril Unilever Indonesia architektonické štúdio Aedas, sídliace v Singapure a patriace medzi najprestížnejšie architektonicko-projekčné kancelárie v Ázii. Architekti Aedas navrhli v posledných rokoch okrem iného futuristické nákupné mesto "Olympia 66" v čínskom prístavnom meste Ta-lien alebo extrémne štíhlu výškovú budovu "Beacon" v Hongkongu. Z dielne Aedas pochádza tiež návrh nového BSD Green Office Parku na juhozápadnom okraji Jakarty, ktorý býva označovaný za prvú zelenú kancelársku štvrť v krajine. V roku 2017 Aedas práve tu dokončil nové ústredie Unileveru ako najdôležitejšie budovu tunajšieho komplexu.

   

  Stavba pripomína kvet, tvorený štyrmi vzájomne prepojenými krídlami

  Nová šesťpodlažná budova poskytuje na hrubej podlahovej ploche približne 50 000 metrov štvorcových komunikatívne pracovné miesta. Pôdorys pripomínajúci kvet sa skladá zo štyroch navzájom prepojených krídel, ktoré sú zoskupené okolo centrálneho átria. To umožňuje optimálne využitie denného svetla aj skvelý výhľad zo všetkých miestností. Charakteristickým prvkom novej budovy je dynamicky tvarovaný priehľadný vonkajší plášť s presklenými plochami po celom obvode, elegantne zaoblenými hranami budovy a stropmi podlaží, ktoré v rôznej miere vyčnievajú a sú obložené tmavosivým lesklými kovovými panelmi. Lamely z šedých hliníkových prvkov rôznej šírky, ktoré sú tvorivým spôsobom integrované do celkovej koncepcie, umožňujú flexibilné tienenie a znižujú akumuláciu tepla.

   

  Zelené strešné terasy skrášľujú sídlo spoločnosti a slúžia jej zamestnancom

  Integrácia niekoľkých zelených strešných terás do výklenkov fasády ďalej zvyšuje kvalitu koncepcie. Vo vzájomnej súhre tak vznikla viacvrstvová topografia fasády s plynulým prechodom medzi interiérom a exteriérom. Ta ponúka nielen estetické kvality, ale aj atraktívne vonkajšie priestory pre zamestnancov. Podobne komplexne pôsobí otvorený a vzdušný interiér. Ústredným prvkom je tu átrium, ktoré stúpa naprieč všetkými úrovňami a prijíma svetlo z niekoľkých sklenených kupol. Vyznačuje sa dynamicky vrstvenými a futuristicky vystupujúcimi a opäť ustupujúcimi podlažiami a spojovacími cestami.

   

  Špičkové fasádne a akustické systémy Sto

  Veľké drevené schodisko, ktoré spája prízemie a prvé poschodie, slúži ako centrálne miesto stretnutia. Architektom sa so zjavnou ľahkosťou podarilo vytvoriť organicky plynúce priestorové kontinuum, ktoré podporuje vzájomnú komunikáciu a ponúka prekvapivé výhľady. V súlade s konceptom tradičného indonézskeho územného plánovania integruje prvky ako "námestie", "hlavné cesty" a "vedľajšie cesty", aby podporili súdržnosť a angažovanosť zamestnancov. Pohľady poschodí a spojovacie cesty boli obložené bezškárovým omietnutým akustickým stropným systémom od spoločnosti Sto, aby sa znížil dozvuk v átriu a na galériách. Uplatnenie v interiéri našli akustické stropné systémy StoSilent Distance, na fasáde bol použitý predsadený odvetrávaný fasádny systém StoVentec R s omietkou.

   

  Investor: Unilever Headquarters Indonesia, Tbk, Jakarta, Indonézia

  Architekt: Aedas Singapur

  Miesto: BSD Boulevard Barat, BSD City, Tangerang, Jakarta, ID

  Kompetencie firmy Sto:

  •             interiér: bezškárový akustický stropný systém (StoSilent Distance)

  •             fasáda: predsadená prevetrávaná fasáda (Sto-Ventec R) s omietnutým povrchom

  Realizačná firma: PT. Panutan Sejati, Jakarta, ID

  Fotografie: Owen Raggett, Singapur, SG

  Fieldset
  Centrála Unilever v Jakarte
  BSD Boulevard Barat, BSD City, Tangerang, Jakarta, ID
  Autor stavby
  Aedas Singapur
  Rok dokončení
  2017

  Přihláste se k odběru novinek

  Formulář se odesílá, počkejte prosím...

  Prihláste sa k odberu noviniek

  Formulár sa odosiela, počkajte prosím...

  Zdieľajte článok so svojimi priateľmi