Súhra zložiek zvyšuje hodnotu fasádneho systému StoTherm Classic

Súhra zložiek zvyšuje hodnotu fasádneho systému StoTherm Classic

Autor: admin
26. 10. 2018
Systémový prístup je od samého začiatku hlavnou zásadou firmy Sto. Preto je kontaktný zatepľovací fasádny systém StoTherm Classic výsledkom dokonalého zladenia všetkých zložiek.

StoColor Classic je systém s maximálnou garanciou kvality. Investori oceňujú u tohto systému vysoké izolačné účinky a odolnosť voči poveternostným vplyvom. S konečnou povrchovou úpravou Stolit alebo StoSilco je systém vysoko odolný aj proti mikroorganizmom a plesniam. Skúška pevnosti v ohybe dokazuje v porovnaní s minerálnymi systémami až 10-násobne vyššiu elastickosť a odolnosť systému StoTherm Classic proti tvorbe trhlín. Vysoká odolnosť proti vzniku trhlín navyše dopomáha k udržaniu konštantnej teploty v murive a k ochrane stavebného fondu. Mimoriadne vysoká je aj mechanická odolnosť celého systému - je až tridsaťnásobne väčšia v porovnaní s minerálnymi systémami (15 joulov pri systéme StoTherm Classic proti 0,5 až 1 J u minerálnych systémov).

 

Skladba systému StoTherm Classic

1. lepiaca hmota - Sto-Baukleber

2. izolácia - EPS alebo MW + kotvenie

3. armovacia vrstva - StoArmat Classic plus

4. armovacia sieťovina - Sto Glasfasergewebe

5. povrchová úprava - Stolit

 

 

 

 

 

Na lepenie izolačných materiálov sa používa minerálna vysoko paropriepustná lepiaca hmota Sto-Baukleber, ktorá je charakteristická veľmi vysokou lepiacou schopnosťou a priľnavosťou k podkladu a vysokou odolnosťou proti stekaniu. Hodí sa pre staticky pevné, rovné aj nerovné minerálne a organické podklady. Je veľmi dobre spracovateľná, a to ako ručne, tak i strojovo. Možno ju použiť ako pre lepenie EPS dosiek, tak i dosiek z minerálnej vlny.

Vysokú odolnosť proti vzniku trhlín a proti mechanickému zaťaženiu poskytuje celému systému bezcementová armovacia hmota StoArmat Classic plus s vynikajúcou schopnosťou odolávať pnutiu. Medzi jej prednosti patrí tiež odolnosť voči poveternostným vplyvom, paropriepustnosť, vysoká bezpečnosť spracovania vďaka pridanému vodiacemu zrnu, veľmi dobré vlastnosti spracovania, dobrá plniaca schopnosť a vynikajúca roztierateľnosť. Nanesenie hmoty je jednoduché a bezproblémové. Celý systém StoTherm Classic je neľahko zápalný, trieda reakcie na oheň podľa EN 13501-1 je u armovacej hmoty StoArmat Classic plus A2-s1, d0. K dispozícii je tiež organická, bezcementová armovacia stierka so skorou odolnosťou proti dažďu StoArmat Classic QS, ktorá tuhne značne rýchlejšie v teplotnom rozsahu + 1°C do + 10°C a pri vlhkosti vzduchu až do 95 %. QS-technológia tak poskytuje značné výhody čo do času i nákladov a zaručuje plnenie termínov aj pri nepriaznivom, vlhkom a chladnom počasí začiatkom a koncom zimy.

Armovacia sieťovina Sto Glasfasergewebe spĺňa najvyššie požiadavky na odolnosť proti tvorbe trhlín a odolnosť proti nárazom. Optimalizované silové uchytenie je zárukou najvyššej bezpečnosti a ochrany pred vznikom trhlín, výhodou je aj vysoká pevnosť v ťahu, odolnosť proti posunutiu a zásadám.

Povrchová úprava s organickými omietkami Stolit a silikónovými omietkami StoSilco poskytuje systému StoTherm Classic vysokú odolnosť proti riasam a plesniam a je dokonalou prevenciou proti zelenej fasáde. Omietky sú tónovateľné podľa StoColor Systému, fasádu možno navyše upraviť pomocou kreatívnych povrchových úprav. V tejto oblasti nie sú v spoločnosti Sto stanovené žiadne hranice. Široká škála výrobkov – stierky, omietky, farby, lazúry, laky, obklady, StoDeco profily – umožňuje uskutočniť nápadité architektonické predstavy. Najrôznejšie povrchové úpravy sú vzájomne zladené a do detailov sa dopĺňajú.

  Přihláste se k odběru novinek

  Formulár sa odosiela, počkajte prosím...

  Přihláste se k odběru novinek

  Formulář se odesílá, počkejte prosím...

  Zdieľajte článok so svojimi priateľmi

  Kreatívna omietka StoSignature Linear na fasáde rodinného domu v prestížnej soulskej štvrti

  Autor: e.papcunova@sto.com
  14. 5. 2020
  Rodinný dom Hannay 777-2 stojí v kórejskom hlavnom meste Soule, v prestížnej štvrti Hannay-dong. Podobne ako ďalšie domy v tejto veľmi atraktívnej lokalite ponúka bývanie v tesnej blízkosti centra Soulu, rieky Han a kopca Namsan. Za výhľad na rieku sa tu platí zlatom, kopec Namsan láka k prechádzkam, piknikom a navyše je z neho nádherný výhľad na staré centrum mesta. Vo štvrti žijú nielen diplomati, ale aj vyššie triedy kórejské spoločnosti vrátane mnohých kórejských celebrít. Svoje domy si tu kupujú tiež bohatí cudzinci.

  Veľká rekonštrukcia zmenila vonkajšiu aj vnútornú podobu domu

  Viacpodlažná budova leží vo svahu a už od začiatku bola pôvodnými majiteľmi koncipovaná ako viacgeneračný objekt. Každá z dvoch bytových jednotiek ležala na inej úrovni terénu, a oba priestory boli úplne oddelené. Súčasný privátny majiteľ budovy mal s domom vlastné plány a keď dom videl prvýkrát, vyzeral úplne inak. Svoje predstavy predložil architektom zo soulského ateliéru 05STUDIO, ktorý navrhol a realizoval celkovú rekonštrukciu rodinného domu.

  Dom je limitovaný nielen svahom, ale aj úzkym pozemkom, negatívne sa na ňom podpísali aj nekoordinované stavebné úpravy. Poškodená bola nielen fasáda, ale aj vnútorné inštalácie, zle vyzerali aj jednotlivé výškové nadstavby, ktoré v priebehu času na dome nelegálne vyrástli. Vzhľadom k stavu budovy sa architekti rozhodli k veľmi razantným úpravám a navrhli úplne novú podobu exteriéru aj interiéru.

  V interiéri výhľad na rieku a miesto pre párty, z ulice nenápadný, ale elegantný dom

  Majiteľ mal od začiatku jasno, čo by mu mala rekonštrukcia priniesť. Dom po prestavbe mal maximalizovať to najcennejšie, čo budova ponúkala, teda výhľad na rieku Han. Objekt tiež nemal pútať v okolitej zástavbe pozornosť, ale jeho fasáda súčasne nemala byť nudná. A posledným prianím investora, ktorý žije v zahraničí, bolo vytvoriť v dome priestor pre párty, ktoré pre svojich hostí majiteľ domu rád organizuje.

  Prevažná časť interiéru domu je orientovaná na juhovýchod smerom k rieke Han, ktorá je viditeľná z akéhokoľvek miesta vďaka veľkým oknám. Severozápadná časť budovy je uzatvorená a je orientovaná k ďalšej budove. Pouličná fasáda s hlavným vchodom má iba niekoľko menších okien a vyniká masívnou plochou. Kreatívna omietka StoSignature Linear 10, ktorú architekti na dome použili, dokonale splnila požiadavky investora - dobre ladí s okolím a dodáva domu elegantný vzhľad a vlastnú identitu.

  Spoznajte kreatívne omietky StoSignature

  Svet omietok StoSignature priblíži aj box vzoriek s najobľúbenejšími povrchmi a štruktúrami, určený pre architektov a projektantov. Aj vďaka nemu sa môžete presvedčiť, že s týmto systémom kreatívnych omietok je možné takmer všetko, a že konečný vzhľad fasády závisí len vašej predstavivosti. Stačí vyplniť registračný formulár na webe www.sto.sk/fasady a spoločnosť Sto Slovensko vám pošle výber tých najobľúbenejších kreatívnych štruktúr zo systému StoSignature.

  Typ objektu: rodinný dom
  Miesto: Hannay-dong, Soul, Kórea
  Investor: súkromná osoba
  Termín realizácie: 2018
  Architekti: 05Studio, Soul
  Kompetencie Sto:
  - fasádny zatepľovací systém StoTherm Vario
  - kreatívna omietka StoSignature Linear 10 s organickou vrchnou omietkou Stolit K 2.0

  Fieldset
  rodinný dom
  Hannay-dong, Soul, Kórea
  Autor stavby
  05Studio, Soul
  Rok dokončení
  2018

  Přihláste se k odběru novinek

  Formulář se odesílá, počkejte prosím...

  Prihláste sa k odberu noviniek

  Formulár sa odosiela, počkajte prosím...

  Zdieľajte článok so svojimi priateľmi